Valchař se tehdy domluvil s místními, že za ním jeden vybraný obyvatel mohl se suknem ostatních chodit, ale pouze v noci po setmění. Říkali mu Potměnoš. Kouzelné…

Holt už v té době se Slezané, Moravané a Češi pokoušeli vyzrát nad vrchností a jejími pravidly. V sedmnáctém století už byly Nošovice (Noschowitz) Nošovicemi, takže plížení se vesnicí potmě se suknem byl nejspíš konec.

Nošovice od té doby zažily dvě události, které ovlivnily život v obci. A obě se staly v posledních padesáti letech. Nejdříve vyrostl v obci pivovar Radegast, poté továrna automobilky Hyundai. Zatímco z pivovaru mohli mít místní radost, a určitě ji měli, stavba automobilky příliš do malebnosti obce nezapadá.

Obří zastavěná plocha vesnici rozdělila, což se dnes snaží vedení Nošovic napravit, nebo alespoň trochu místním život ulehčit. S dopravou obecně je problém. Na hranici sice stojí dálnice, která by měla odvézt dopravu pryč – v sousední Dobré se to částečně povedlo, Nošovicím ale příliš nepomohla.

Ves doplácí na to, že je hlavní dopravní „tepnou“ ve směru na Beskydy. A také se najde mnoho řidičů, kteří raději ušetří na dálničním poplatku. Ne vše je vždy růžové…