Pochopitelně podle jejího tvaru. Když si Opavané někde dávají sraz, je nepsaným pravidlem, že se tak stává právě u koule před magistrátem. Toho si byl nejspíše vědom i zatím neznámý vandal, který se k plastice v noci vypravil a postříkal na ni sprejem své poselství. To zní – Lépe bude.

Možná chtěl něco vzkázat nejen obyvatelům, ale i pracovníkům radnice a záhadný nápis má i politický podtext. Soudě podle toho, kdo nyní stojí v čele slezské metropole. Primátorem je Tomáš Navrátil z hnutí ANO 2011, které loni v říjnu ve městě vyhrálo komunálky. Slogan tohoto hnutí „ANO, bude líp“ zná v České republice snad každý. Ať tak či onak, sprejer svým jednáním znevážil veřejný prostor. K jeho smůle ho zachytila kamera. Měl na sobě kraťasy a reflexní vestu, asi aby dodržoval zásady bezpečnosti práce.

Přiměřený trest by jej určitě neměl minout, avšak záznam byl pořízen z větší vzdálenosti. Město chce proto nyní kamery instalovat blíže ke kouli, aby byli případní další hříšníci lépe identifikovatelní. Toto je správný krok, protože kašna se stala terčem vandalů už i v minulosti. Ale právě i kvůli nedostačujícímu záběru nebyla jejich totožnost nikdy odhalena.