Svět je zná už od roku 1922, kdy je vymyslel cukrář Hans Riegal z Bonnu, pozdější zakladatel společnosti Haribo. Myslím, že gumové medvídky má rád každý z nás.

Za jejich svátkem se samozřejmě schovává marketingový tah jejich výrobců. Každý chce své výrobky prodávat a vyhlásit Den gumových medvídků je určitě vtipný nápad. Pokud se na mne nevalí z televize nebo rádia každou půlhodinu obtěžující reklama o tom, že jedině gumoví medvídci mi zajistí například věčný život, tak nejsem proti.

Jen jsem nikde nenašel žádnou seriózní informaci o tom, zda gumoví medvídci skutečně pomáhají svojí želatinou lidským kloubům, jak se mezi člověčenstvem traduje.

Přemýšlel jsem ale nad tím, jak Den gumových medvídků oslavit. Nevymyslel jsem nic kloudného. Asi vezmu nějakého do zoo, na výstavu nebo do muzea. Ať si užije ve svém krátkém životě v igelitovém sáčku trochu kultury. Uvažoval jsem i o večeři v některé lepší restauraci, dcera mi poradila, že určitě ještě nikdy nebyli v aquaparku.

Ale raději jsem tyto možnosti zavrhl. Netuším, jestli želatinoví medvídci nejsou třeba náhodou vegetariáni nebo zda vůbec umí plavat. Co vy? Nepřipojíte se? Gumoví medvídci budou určitě rádi.

A jen tak na připomenutí. 20. červenec je prý Den lízátek. Co podnikneme?