Podle dostupných informací skončil ve vozidle zaklíněn a hasiči jej museli komplikovaně vyprošťovat, což se protáhlo až na čtvrt hodiny.

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě v lesním úseku a na poměrně úzké silnici informováno v neděli po čtvrt na jedenáct dopoledne. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Opavě a jednotka dobrovolných hasičů z Litultovic. Hasiči zajistili havarované vozidlo před požárem a stabilizovali ho. K opatrnému vyproštění zraněného a zaklíněného řidiče použili hydraulické nástroje. Muže předali rychlé záchranné službě," informoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Zraněný byl v bezvědomí a dle prvotního vyšetření na místě utrpěl poranění hrudníku, horních i dolních končetin a s největší pravděpodobností také mozku. Po zajištění základních životních funkcí, u něhož asistovali mimo jiné dvě posádky záchranářů z Opavy, byl naložen do přivolaného vrtulníku a transportován do ostravské fakultní nemocnice. Pacient měl být údajně v život ohrožujícím stavu.

"Naším operačním střediskem byly na místo vyslány dvě pozemní posádky z Opavy. Z Ostravy odstartoval i vrtulník letecké záchranné služby. Posádky nalezly třicetiletého muže, jež v automobilu cestoval, zaklíněného uvnitř. O jeho vyproštění, které bylo komplikované, se během asi dvaceti minut postarali hasiči.

Pacient byl v bezvědomí a zasahující lékařka u něj zjistila vícečetná vážná zranění, která ohrožovala jeho život. Muž utrpěl poranění v oblasti hlavy, hrudníku, horní a obou dolních končetin. Záchranáři museli provést život zachraňující úkony – zajistili postiženému dýchací cesty a žilní vstup, připojili jej k přístrojem řízené ventilaci a postarali se o přípravu k bezpečnému transportu.

Pacient byl poté sanitním vozidlem přepraven k vrtulníku. Stroj nemohl dosednout přímo na místě události, neboť terén byl kopcovitý a zalesněný. Pilot proto dosedl nedaleko místa nehody, u silnice na okraji obce. Letečtí záchranáři si muže převzali do své péče a posléze transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde jej posádka LZS předala lékařům urgentního příjmu," sdělil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.