Při nárazu se oba cestující zranili. „O pacienty se postarali vítkovští a opavští záchranáři. Ošetřili muže a ženu z havarovaného vozidla. Dvacetiletý pacient utrpěl poranění horní končetiny, o pět let starší žena pak zranění hrudníku.

Oba účastníci nehody byli při vědomí a mimo ohrožení života, jejich poranění byla lehčího charakteru. Záchranáři je po poskytnutí první odborné pomoci transportovali na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě,“ shrnul následky nehody tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Jako největší problém se ale ještě předtím ukázalo najít místo nehody. První nehodu ohlásila žena, která záchranářům sdělila, že lidé v nabouraném autě cestovali z Fulneku do Opavy. Nedokázala však uvést, ve kterém přesném místě na téměř třicetikilometrovém úseku cesty mezi těmito městy se nehoda stala.

Protože nahlášeni byli dva zranění, operátorka lékařské záchranné služba vyslala na pomoc dvě posádky záchranné služby ze směru od Fulneku. Ty pak v průběhu dalších minut odvolala.

První dorazili policisté

„Operační středisko se totiž mezitím pokoušelo zjistit přesné místo události a předávalo dostupné informace kolegům z dalších složek integrovaného záchranného systému – policii a hasičům. Další telefonát z místa nehody záchranářům upřesnil, že k nehodě došlo poblíž obce Lesní Albrechtice, tedy již na Opavsku. Operátorky proto vyslaly do udaných míst další dvě nejbližší posádky, a to z Vítkova a Opavy,“ popsal minuty po nahlášení nehody Humpl.

Nehodu nakonec jako první objevili policisté. Udála se ještě několik kilometrů od Lesních Albrechtic, a to za Březovou. Záchranáři tak ke zraněným dorazili až po30 minutách od vzniku události.