Ta vážnější z nich se odehrála v Raduni. Podle informací policie jel třiačtyřicetiletý muž ve směru od Kylešovic na Raduň. V levotočivé zatáčce se míjel s autem, které mělo navíc předjíždět cyklistu.

Auto narazilo do stromu, zraněno bylo pět lidí včetně dětí.

„Řidič vjel na nezpevněnou krajnici, dostal smyk a narazil do stromu. Dechová zkouška byla negativní, škoda dosáhla výše 155 tisíc korun. Přivítáme jakékoli svědecké informace k nehodě a zjištění neznámého auta, se kterým se řidič míjel,“ komentoval případ tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

V autě cestovali celkem tři dospělí a dvě děti.

„Třiačtyřicetiletý muž utrpěl poranění dolní končetiny a byl převezen na chirurgii Slezské nemocnice v Opavě. Čtyřicetiletá žena s kontuzí hrudníku byla také převezena na opavskou chirurgii,“ uvedl tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl s tím, že dalším cestujícím byla jednasedmdesátiletá žena.

Tu s poraněním hrudníku transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Zraněny byly při nehodě také dvě děti.

„Jedenáctiletý chlapec byl s poraněním hlavy a podezřením na otřes mozku transportován do fakultní nemocnice, osmiletý chlapec byl s poraněním hlavy převezen do opavské nemocnice. Všichni byli při vědomí, nebyli v přímém ohrožení života,“ upřesnil Humpl.

Lehkými poraněními pak skončil v neděli okolo půl páté střet dvou aut ve Velkých Heralticích. Třiapadesátiletý muž a o deset let mladší žena skončili na opavské chirurgii.