Uplynulý pátek měli záchranáři na Opavsku plné ruce práce. Museli totiž vyjet k vážné dopravní nehodě. Bouračka, při které došlo k čelnímu střetu osobního automobilu se stromem, se stala na cestě ve směru od obce Melč na Mikolajice. Havárie byla krajskému operačnímu středisku nahlášena krátce před půl devátou hodinou večerní. Vzápětí byla na místo vyslaná posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště ve Vítkově.

Záchranáři zjistili, že čtyřiatřicetiletý řidič zůstal po střetu zaklíněn uvnitř automobilu. Zasahujícím hasičům se jej podařilo vyprostit z vraku až zhruba po dvaceti minutách. Pacient zůstával ale v bezvědomí a bezprostředním ohrožení života. Přítomná lékařka zjistila, že řidič utrpěl vícečetná poranění dolní končetiny, trupu a s největší pravděpodobností také mozku.

S ohledem na závažnost situace přikročili záchranáři k přemístění zraněného do sanitního vozidla pomocí vyprošťovacího rámu. Následně muže v kritickém zdravotním stavu uložili do vakuové matrace. Zajistili mu dýchací cesty pomocí intubace a připojili k přístrojem řízenému dýchání a posádka zahájila podávání léků. Posléze záchranáři postiženého letecky transportovali a předali do péče lékařů urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Podle dosavadního šetření policie před průjezdem pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil řidič rychlost jízdy vlastním schopnostem, dostal svého Fiata do smyku, přejel do levé části vozovky a poté přední částí vozidla vletěl do stromu. Náraz způsobil odhození auta zpět na silnici.

„Dechová zkouška nebyla z důvodu zranění na místě provedena, v nemocnici byl proveden odběr krve. Technická závada, jako příčína dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna,“ uvádí další fakta k případu policejní mluvčí René Černohorský. Způsobená škoda byla zatím vyčíslená na zhruba šedesát tisíc korun.