Čtyřletý chlapec sjížděl na bobech ze svahu v Opavě-Kateřinkách směrem ke břehu řeky. Svou jízdu však nedokázal ubrzdit a sjel až do koryta řeky Opavy. Skončil tak v ledové vodě.

Na pomoc mu ihned vyběhla jeho babička, která byla nablízku, a také další lidé. Naštěstí se jim společně podařilo dítě vytáhnout zpět na břeh a zabránit tak hrozícímu neštěstí.

„Malý pacient neměl známky vnějšího poranění, ale záchranáři jej museli ošetřit pro silné podchlazení a předat na dětskou JIP Slezské nemocnice,“ sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů a dodal, že opavská lékařská záchranná služba během dne se ještě postarala o osmapadesátiletou ženu, která byla rovněž promočená a podchlazená, navíc utrpěla poranění dolní končetiny; byla transportována na ortopedickou ambulanci opavské nemocnice.

Tyto dva případy je jen část z těch, kdy záchranáři vyjížděli k úrazům v souvislosti se sportováním na sněhu. Závažný případ se stal například po šestnácté hodině ve Vendryni (Frýdecko-Místecko), kde do betonového sloupu narazila při jízdě na saních dvanáctiletá dívka a utrpěla poranění dolní končetiny.

Před půl šestou zase stejně starý chlapec spadl při jízdě na snowboardu v Kopřivnici a přivodil si poranění horní končetiny. Oba pacienti byli předáni do péče chirurgických ambulancí (v Třinci a Novém Jičíně).

„Během dne musely naše posádky také vyjíždět ke dvěma mladým ženám, které rovněž utrpěly poranění, a to na bobech a lyžích. Kromě toho byly posádky záchranné služby na různých místech kraje během soboty volány k deseti pacientům s úrazy po pádech na ulicích.

Postižení vesměs uklouzli na sněhu či ledu a utrpěli úrazy končetin či hlavy,“ doplnil ještě Humpl.