Zatím se neví, kam přesně cyklista mířil, ale jisté už je, že na svém kole Liberta hodlal křižovatkou projet. Přitom ale nejspíše nerespektoval dopravní značku Dej přednost v jízdě, a vjel tak rovnou do projíždějící avie. Narazil do levého boku kabiny a upadl na zem.

Během několika minut u něj byla sanita opavských záchranářů: „Cyklista utrpěl při střetu vážná zranění. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy a pravděpodobné poranění mozku, dále horní i dolní končetiny a hrudníku,“ seznámil se zraněními cyklisty mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Pacientovi tak bylo nutno zajistit dýchací cesty a připojit jej k umělé plicní ventilaci. Rovněž mu byly podány léky a přiložen krční límec. Sanitní vozidlo poté postiženého přepravilo na heliport opavské záchranné služby, odkud jej vrtulník dopravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

V době předání byl stav pacienta velmi vážný. Mezitím na místě nehody pracovali policisté. Ti mimo jiné dali řidiči avie, osmadvacetiletému muži z Šumperku, dýchnout, ale alkohol u něj nezjistili. Vliv alkoholu na cyklistu pak určí rozbor krve, kterou u něj nechali policisté odebrat,“ upozornila policistka Dagmar Schindlerová.

V souvislosti s touto nehodou žádají policisté čtenáře o případné svědectví. „Žádáme svědky, kteří se pohybovali v uvedené době v místě této dopravní nehody, aby se laskavě přihlásili vyšetřujícímu policistovi Martinu Tihelkovi nebo zavolali na tísňovou linku 158,“ doplnila ještě Schindlerová.