Vzhledem k devastujícím zraněním se policistům nepodařilo provést přesnou identifikaci. Zatím je tedy jasné pouze to, že osobou v kolejišti byl muž.

„Podle prozatímních výpovědí měl dotyčný klečet na kolejích. Po střetu s vlakem byl na místě mrtev. Podrobnosti ukáže až nařízená soudní pitva. Zatím nemůžeme potvrdit ani to, jestli se jednalo o sebevraždu. Vše je předmětem dalšího šetření," vysvětlovala tisková mluvčí opavské policie Pavla Welnová.

Tragická nehoda zdržela řadu lidí, kteří se večerním vlakem vraceli do Opavy hlavně z práce a ze školy. Jedním z nich byl i pětadvacetiletý Opavan Martin Hepper: „Jakmile vlak zastavil, průvodčí okamžitě vyběhl ven s lékárničkou. Podle toho kolikrát ovšem vagon nadskočil, to určitě nemohl přežít."

Za poslední dobu se přitom nejedná o první podobný případ na Opavsku. Minulou středu 24. září chvíli před půlnocí se rozhodl skoncovat se životem i dvacetiletý mladík. Vybral si místo na železnici nedaleko opavského Východního nádraží. Pod vlak si lehl přímo pod mostem, jenž spojuje ulici Jiráskovu s městskou částí Kylešovice.

I když se strojvedoucí snažil zabrzdit, střetu zabránit nedokázal. Mladý muž neměl šanci přežít.