Dle doposud zjištěných informací se zde měl srazit automobil značky Ford Mondeo a motocykl značky Yamaha na křižovatce v ulici Školní.

"Sedmadvacetiletý řidič motorky a jeho spolujezdkyně byli s vážnými zraněními transportováni do Fakultní nemocnice v Ostravě. Pětatřicetiletá řidička Fordu Mondeo utrpěla šok, proto byla převezena do Slezské nemocnice v Opavě," uvedla za opavskou policii Pavla Welnová s tím, že zbytek posádky osobního automobilu vyvázl bez zranění.

"Nejvážnější zranění utrpěl sedmadvacetiletý motocyklista. Jeho stav se jevil jako kritický, byl v bezvědomí a se selhávajícím dýcháním. Vrtulník pacienta přepravil do traumatologického centra ostravské Fakultní nemocnice," řekl k události mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Pětadvacetiletá spolujezdkyně byla zraněna těžce. Prvotní vyšetření ukazovalo na poranění v oblasti pánve. "Postižená byla uložena do vakuové matrace a po dalších léčebných opatřeních transportována na urgentní příjem Městské nemocnice v Ostravě," dodal Humpl.

Řidičce byla hned na místě provedena dechová kontrola, která neprokázala předchozí požití alkoholu. U řidiče motorky vzhledem k jeho stavu nemohla být dechová zkouška provedena, možná přítomnost alkoholu se tedy bude zjišťovat z krve.

K příčinám nehody se zatím policie nechce vyjadřovat. "Dopravní policisté v tuto chvíli veškeré možné příčiny prověřují a prošetřují," uzavřela Pavla Welnová.