Jednapadesátiletý muž z Bruntálska okolo půl druhé odpoledne řídil vůz značky Iveco Daily. Jel přitom z Chuchelné směrem do Strahovic. Při průjezdu levotočivou zatáčkou objížděl jdoucí chodkyni, která mu však bezprostředně vešla do jízdní dráhy. Náraz dotyčnou odmrštil do příkopu.

„Při dopravní nehodě utrpěla chodkyně zranění neslučitelná se životem, přivolaný lékař na místě konstatoval její smrt a byla u ní nařízena pitva. Orientační dechová zkouška u řidiče nákladního automobilu vyzněla negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 50 tisíc korun,“ komentoval mluvčí opavské policie René Černohorský a vzápětí ještě dodal jednu podstatnou informaci:

„Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů, kdy se podle všech doposud zjištěných skutečností a okolností s největší pravděpodobností jedná o sebevražedný pokus dané ženy.“

Přestože sražená utrpěla velmi vážná poranění, na místě se jí nejprve pokoušeli pomoci svědci celé události. „Po střetu s vozidlem byla v bezvědomí, došlo u ní k zástavě dechu a krevního oběhu. Operátoři záchranné služby instruovali svědky na místě nehody k zahájení srdeční masáže,“ komentoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Záchranáři pak pokračovali v rozšířené resuscitaci za použití léků a přístrojové techniky. Jejich snaha se však nakonec ukázala jako marná. Žena mnohačetným zraněním na více částech těla podlehla.