„Šestasedmdesátiletý muž zůstal zaklíněn ve vraku vozidla a byl vážně zraněn. Ještě před jeho vyproštěním bylo nutné poskytnout mu odbornou lékařskou pomoc. Záchranáři ošetřili vnější poranění, nasadili muži krční límec a zajistili mu žilní vstup. Poté jej z vozu vyprostili hasiči. Byl uložen do podtlakové matrace a následně byl ještě dále ošetřen," informoval tiskový mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Muž utrpěl poranění hlavy, hrudníku a dolních končetin. Následně byl transportován na urgentní příjem do Fakultní nemocnice v Ostravě.

„O tři roky mladší žena utrpěla zranění horní končetiny a hrudníku, která se jevila jako středně závažná. Po prvotním ošetření byla převezena na chirurgickou ambulanci do Slezské nemocnice v Opavě," doplnil Lukáš Humpl.

„Hasiči zabezpečili obě havarovaná vozidla před požárem. Ze škodovky vyprostili pomocí hydraulických nůžek, hydraulického rozpínáku a hydraulického válce po odstřižení střechy řidiče v seniorském věku, který byl při vědomí. Předali jej záchranářům, kteří jej začali ošetřovat ještě v havarovaném autě," řekl k události mluvčí hasičů Petr Kůdela.