„Pacient byl těžce zraněn. Byl chvíli v bezvědomí, pak již s posádkami komunikoval,“ upřesnil tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl. Muž byl poté letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice (FN).

„Utrpěl zejména pohmožděniny a zlomeniny. Jeho stav je vážný, ale není v ohrožení života,“ potvrdil naší redakci krátce po čtrnácté hodině mluvčí FN Tomáš Oborný.

Podle mluvčí krajského ředitelství Policie České republiky Zlaty Viačkové dvaašedesátiletý řidič trolejbusu zastavil vůz, který se nekontrolovaně rozjel, narazil do dělníka a pak do zastávky. Řidič vyvázl bez zranění.

„V trolejbuse v době nehody nebyli žádní cestující a řidič nebyl pod vlivem alkoholu,“ uvedla Viačková. Na místě nehody pak zasahovali také hasiči. Kromě zranění bylo nutné řešit i narušení statiky budovy.

„Trolejbus najel do budovy hygienického zařízení řidičů MHD sousedící s přilehlou zastávkou. Hasiči ihned zajistili vozidlo před požárem a asistovali záchranářům při ošetření a transportu zraněného. Jednotka dále prohledala sutiny staticky narušené budovy pro případ, že by se v budově někdo nacházel v době nehody, což se nepotvrdilo,“ komentoval průběh zásahu tiskový mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Náhradní autobusová doprava

V době nehody a v čase po ní docházelo v Hlučínské ulici k tvorbě kolon. Rovněž také v tomto úseku nahradily trolejbusovou dopravu autobusy.

„Možná tento stav potrvá i během čtvrtka. Místo, kde k nehodě došlo, se v tuto chvíli samozřejmě nepoužívá, točíme se přes Kaufland. Už nyní je jasné, že se budova bude muset zbourat. Hmotná škoda na trolejbuse je vyčíslena na jeden milion korun, na budově pak půl milionu korun.

Zatím nevíme, proč k nehodě došlo, všechno je ještě předmětem vyšetřování policie,“ konstatoval ředitel Městského dopravního podniku Opava Jaromír Walaski.