První pomoc zraněnému poskytovali svědkové nehody. Ti prováděli i masáž srdce.

„Záchranáři po svém příjezdu pokračovali ve snaze o záchranu pacienta rozšířenou resuscitací a za pomoci přístrojové techniky a léků se jim podařilo během čtvrt hodiny obnovit činnost mužova srdce. Zasahující lékařka při prvotním vyšetření zjistila poranění hlavy a mozku," uvedl tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Jak už bylo uvedeno výše, do Litultovic musel vzlétnout také vrtulník. Přistál přímo na silnici v blízkosti nehody. Prostor pomohli nasvítit hasiči. Letečtí záchranáři si dotyčného převzali do péče a transportovali ho do Ostravy, kde byl předán na urgentním příjmu místní fakultní nemocnice. Jeho stav byl v té době kritický.

Muž následkům svých zranění později podlehl. „Byla neslučitelná se životem. Utrpěl rozsáhlé polytrauma, tedy vícečetná zranění," poznamenal tiskový mluvčí ostravské fakultky Tomáš Oborný.

Třiadvacetiletého chodce na silnici I/46, která spojuje Opavu s Olomoucí, srazil šestatřicetiletý řidič nákladního motorového vozidla značky Daf. „U řidiče dechová zkouška vyloučila přítomnost alkoholu. U sraženého muže z důvodu vážného zranění byl policisty nařízen odběr krve a moči, který měl zjistit, zda byl dotyčný pod vlivem alkoholu či návykových látek," popisovala tisková mluvčí opavské policie Pavla Welnová a ještě dodala:

„Na nákladním vozidle vznikla hmotná škoda okolo dvaceti tisíc korun. Příčiny nehody jsou ve stádiu prověřování."

Policie žádá případné svědky, kteří by mohli o tom, jak ke střetu došlo, poskytnout jakékoliv informace, aby se neprodleně ozvali na linku dopravního inspektorátu Opava 974 737 581 anebo na mobil 606 737 187.