K první kolizi došlo na silnici ve směru od Opavy na Neplachovice. Jednasedmdesátiletý Opavan hodlal na svém kole odbočit vlevo na polní cestu. Bylo to však v době, kdy ho předjížděl šestadvacetiletý muž z Opavska na stroji Yamaha.

Po střetu následoval pád obou aktérů nehody na zem. Pro motorkáře musel vzlétnout vrtulník a následně ho přepravil do ostravské fakultky, kde byl s těžkým zraněním hospitalizován na oddělení ARO. Cyklista s poraněními těžšího charakteru sanitkou zamířil do Slezské nemocnice.

Dechová zkouška u cyklisty byla negativní, u řidiče motorky se pak s ohledem k jeho vážnému zdravotnímu stavu nařídil odběr krve. Škoda se vyšplhala na 55 tisíc korun.

Ve druhém případě mířil motocyklista z Ostravy na své Suzuki od Hořejších Kunčic k Deštné. V pravotočivé zatáčce ovšem předjížděl navzdory souvislé podélné čáře dvě vozidla za sebou. Rychlost ale nepřizpůsobil svým schopnostem, vyjel mimo silnici a s motorkou se několikrát převrátil.

Kvůli těžkým zraněním ho vrtulník transportoval do Fakultní nemocnice v Olomouci. I u něj nemohla být provedena dechová zkouška. Škoda na poničeném motocyklu činila 50 tisíc.