Šestasedmdesátiletý řidič Volkswagenu Polo jel ve směru z Ostravy na Opavu a na světelně řízené křižovatce se chystal odbočit doleva. V opačném směru se ovšem nacházel sedmadvacetiletý řidič se svou Škodou Superb. Došlo k čelnímu střetu, který nepřežila sedmdesátiletá spolujezdkyně ve VW.

Řidič Superbu utrpěl lehčí zranění a byl převezen do Slezské nemocnice.

„Jednu osobu jsme s těžkými zraněními transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě," uvedl tiskový mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. Jednalo se o muže, jenž řídil Volkswagen. Při ošetření se bude zjišťovat, zda některý z mužů za volantem nebyl pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek.

„V této chvíli se prověřují veškeré okolnosti této dopravní nehody, přičemž policisté ze skupiny dopravních nehod opavského dopravního inspektorátu zjišťují způsob jízdy obou řidičů přes křižovatku, zároveň jak svítily signály na všech semaforech a další okolnosti, které by měly přispět k řádnému objasnění věci," poznamenal tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Zasahovat zde museli také profesionální hasiči z Opavy a dobrovolníci z Hrabyně. Úsek byl uzavřen a dopravu řídili policejní regulovčíci.

Policisté žádají případné svědky celé nehody, aby se s informacemi obrátili na telefonní číslo 974 737 581.

Tragická nehoda v Nových Sedlicích si vyžádala jeden lidský život.