První nehoda se odehrála pět minut před sedmou hodinou ranní na křižovatce ulic Hradecká a Rooseveltova. Čtyřicetiletá žena řídila svůj vůz po ulici Rooseveltově ze směru od ulice Tyršova, posléze odbočila vpravo na ulici Hradeckou. Tam ale narazila na přechodu do pětasedmdesátileté chodkyně, která se svým kolem přecházela směrem ke Kokos baru.

„Řidička sama chodkyni přepravila na chirurgickou ambulanci ve Slezské nemocnici v Opavě. Následně vše nahlásily také na policii," uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský s tím, že předběžná doba léčení zraněné ženy se odhaduje na čtyři měsíce.

„Řidička je nyní podezřelá z ublížení na zdraví z nedbalosti," dodal René Černohorský.

K dalšímu střetu na přechodu došlo v 9.20 na Těšínské ulici. Podle dosavadních informací je pravděpodobně viníkem pětasedmdesátiletý muž, který svůj vůz Škoda Felicia řídil ve směru z Ostravy do Opavy. Tou dobou přecházela po přechodu ve směru od prodejny Bivoj o šest let mladší žena. První dva jízdní pruhy přešla bez problémů, ve třetím ji srazil výše zmíněný řidič.

„Řidič uvedl, že si ji vůbec nevšiml," dodal René Černohorský. Žena byla záchranáři převezena do Slezské nemocnice v Opavě.

„Devětašedesátiletá žena byla během zásahu záchranářů při vědomí. S poraněním končetin byla převezena do opavské nemocnice, kde ale lékaři konstatovali další poranění. Proto pro ni byla vyslána helikoptéra, která ji přepravila do Fakultní nemocnice v Ostravě," dodal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Stejně jako v předchozím případě i zde je řidič podezřelý z ublížení na zdraví z nedbalosti. „V tuto chvíli opavští policisté prověřují u obou osob míru zavinění. Pokud někdo dvě zmíněné nehody viděl, může vše i anonymně nahlásit na linku 974 737 981," uzavřel René Černohorský.