Z víkendové tragédie běhá mráz po zádech hlavně díky tomu, že o život přišli dva mladí lidé. Řidiči bylo osmnáct let a druhému jednadvacet let. Navíc se jednalo o bratry. Mladší ze sourozenců zahynul přímo na místě a druhého museli ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě odpojit od přístrojů v pondělí večer. Zranění byla bohužel příliš vážná.

Pojďme si zopakovat, co se onoho osudného odpoledne krátce po druhé hodině na hlavní cestě spojující Opavu s Olomoucí vlastně stalo.

V úseku mezi Slavkovem a Herticemi se jednašedesátiletý řidič Fiatu Brava chystal odbočit vlevo na účelovou komunikaci vedoucí až do Uhlířova. V autě seděla také šestapadesátiletá žena z Opavska. Se svým vozem byl už v protisměrném jízdním pruhu, když do levého sloupku a levých předních dveří Fiatu narazil motocykl značky Yamaha.

Auto následně přerazilo kovová svodidla a sjelo do příkopu. Osmnáctiletý řidič zůstal zaklíněn pod vozidlem a na místě svým zraněním podlehl. Jeho o tři roky staršího bratra náraz odmrštil několik desítek metrů do pole. Helikoptérou musel být transportován do porubské fakultky.

„Podle svědků, kteří mu poskytovali základní první pomoc, byl ihned po události v bezvědomí. Zasahující lékař zjistil, že pacient utrpěl vícečetná a život ohrožující poranění. Týmy záchranářů se musely postarat o zajištění jeho dýchacích cest a provedení řady nezbytných terapeutických opatření. Poté byl letecky transportován do Ostravy," poznamenal tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Řidič Fiatu utrpěl lehké zranění, s nímž byl ošetřen ve Slezské nemocnici, a po nehodě jevil známky stresové situace. Jeho spolujezdkyně nebyla zraněna vůbec. Dechová zkouška u řidiče vyšla negativní. Celková škoda na poškozených svodidlech, vozidlu a motocyklu činila 120 000 korun.