Vraťme se ale na začátek. Havárie se udála sice již ve středu 12. února v devět ráno, ale policie zveřejnila informace k případu až o několik dní později. Zmíněný mladík v osudnou dobu řídil osobní BMW po ulici U Cukrovaru. Na křižovatce s ulicí Pekařskou zatočil doleva a zde narazil do seniorky, která právě přecházela silnici.

„Řidič z místa dopravní nehody ujel, i když věděl a byl si vědom, že ženu srazil," popisuje reakci mladého muže na fakt, že někoho přejel, opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Seniorka na tom přitom nebyla vůbec dobře. Po srážce dopadla na silnici a vážně se poranila v obličeji. Byla okamžitě transportována do opavské nemocnice. Dnes už je naštěstí z nejhoršího venku, ale čeká ji několikaměsíční rekonvalescence.

„Pacientka utrpěla trauma v obličejové části. V současnosti je mimo ohrožení života a stabilizována a byla přesunuta z jednotky intenzivní péče na klasické traumatologické oddělení. Její poranění si však vyžaduje pokračující vyšetřování a léčba bude s největší pravděpodobností dlouhodobá," uvádí mluvčí Slezské nemocnice v Opavě Daniel Svoboda.

Spravedlnosti nakonec neušel ani řidič, který starou paní do nemocnice dostal. Na policejní stanici se přišel udat asi tři čtvrtě hodiny po nehodě. „Oznámit vše přišel na upozornění své matky, která v době dopravní nehody byla v lékárně," doplňuje Černohorský.

Dotyčná lékárna funguje pár metrů od místa události, takže z ní byl pravděpodobně na bouračku dobrý výhled.

V doznání poté muž už uvedl, že mu auto svěřila právě jeho matka, a to s tím, že ho má jen přeparkovat. Nicméně on sám si byl v tu chvíli vědom, že za volant nesmí. Od června roku 2009 až do února následujícího roku má totiž soudně vysloven zákaz řízení.

Celý případ se nadále prošetřuje.