Vše začalo, když ke zmíněnému přejezdu přijel za volantem Škody Pick-up šestadvacetiletý mladík. Jelikož spatřil světelný signál a slyšel zvuková znamení ohlašující blížící se vlak, auto zabrzdil a čekal.

„Po chvilkovém zastavení se však opět rozjel směrem na Mokré Lazce, přičemž tedy nerespektoval červený signál přejezdového zabezpečovacího zařízení, a to v době, kdy se již na železničním přejezdu nacházel osobní vlak Elefant jedoucí ze směru od Opavy na Ostravu," uvádí opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Mladý řidič tak čelně najel přímo do druhého a třetího vozu projíždějící soupravy. Naštěstí to nebylo v plné rychlosti, což nejspíše vedlo také k tomu, že srážka naprosto unikla pozornosti strojvedoucího. „Vlak následně pokračoval v jízdě až do stanice Jilešovice, kde byl strojvedoucí na střet s osobním vozem upozorněn cestujícími," dodává René Černohorský.

V době havárie se ve vlaku mělo nacházet asi 140 lidí. „Celá událost se naštěstí obešla bez zranění kteréhokoli z účastníků nehody. Provoz na trati byl poté v daných místech omezen do osmnácti hodin a dvaceti minut," doplňuje mluvčí drážní inspekce Martin Drápal s tím, že na vlakové soupravě vznikla hmotná škoda 20 tisíc korun a na inkriminovaném autě 5 tisíc korun.

Případ se nadále šetří a řidič škodovky je momentálně podezřelý z poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.