Sedmatřicetiletý řidič Renaultu jedoucí ve směru od Kravař na Nové Sedlice zde vjel z neznámých příčin na železniční přejezd v době, kdy tudy právě projížděl rychlík z Ostravy na Opavu. Srážka byla nevyhnutelná.

„Při střetnutí byl zraněn řidič osobního automobilu a škoda byla odhadnuta na dvě stě tisíc korun u auta a padesát tisíc korun u vlaku. V době nehody cestovalo ve vlaku kolem padesáti cestujících," uvádí mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že nikdo z cestujících ani osádky v soupravě zraněn nebyl.

Strážný anděl však nejspíše bděl i nad samotným řidičem. „Způsobil si pouze lehčí zranění v oblasti krční páteře, byl při vědomí a se záchranáři normálně komunikoval," potvrzuje mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Příčiny nehody jsou ale stále neznámé. „Podle prvotního šetření světelná a výstražná signalizace na přejezdu fungovala. Dechová zkouška u řidiče vyzněla negativně. V současnosti se tak vyšetřuje, zda se jednalo u řidiče o ztrátu pozornosti či byly na vině jiné okolnosti," sděluje tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Provoz na trati byl znovu obnoven v 15.30.

Čtěte také: Řidič přehlédl blížící se vlak. Srážku ale přežil se zdravou kůží