Střet s automobilem odnesl muž těžkým zraněním hlavy a mozku, se kterým byl v životu ohrožujícím stavu ihned transportován vrtulníkem do ostravské fakultní nemocnice. Nebylo mu už ale pomoci. „Následkům zranění bohužel v nemocnici podlehl," sděluje Dagmar Schindlerová z opavské policie.

Okolnosti nehody, respektive její příčiny, jsou stále nejasné. Podle všeho jel muž na svém kole ve směru od Hradce. Za ním při tom v tutéž dobu jel ve Škodě Fabii pětadvacetiletý řidič z Novojičínska. Zatím z neznámých příčin poté auto v jednom momentě zezadu do bicyklu vrazilo.

„Kolo se zapříčilo pod vozem, který jej pak vláčel dalších asi tři sta metrů. Sám cyklista po nárazu přeletěl přes střechu Fabie, přičemž ještě promáčkl její čelní sklo, a dopadl na silnici," vysvětluje Dagmar Schindlerová.

Po příjezdu policistů na místo proběhla u muže za volantem škodovky dechová zkouška, a to s negativním výsledkem. U cyklisty pak byla odebrána krev, která rozborem na přítomnost alkoholu teprve projde.

Jelikož nejsou známy bližší okolnosti vzniku i průběhu tragické události, žádá policie širokou veřejnost o spolupráci při vyšetřování. Případní svědci se mohou přihlásit na lince 158, na kterékoli policejní služebně, nebo přímo na opavském dopravním inspektorátu v Hrnčířské ulici.