„Třiačtyřicetiletá žena z Ostravy řídila peugeota ve směru od Svatoňovic na Budišov nad Budišovkou,“ uvedl opavský policejní mluvčí René Černohorský. Podle jeho slov nepřizpůsobila jízdu svým schopnostem a technickému stavu vozovky a v levotočivé zatáčce vyjela doprava.

„Lekla se, strhla řízení doleva a její auto skončilo v levém příkopu,“ dodal Černohorský. Tam se několikrát auto převrátilo. „Žena utrpěla těžká zranění, mezi jinými zhmoždění plic, jater a poranění páteře,“ upřesnil Černohorský. Žena byla transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě na anesteziologicko- resuscitační oddělení. Byl u ní rovněž nařízen odběr krve.

K další nehodě došlo v sobotu okolo 10.25 mezi Vítkovem a Větřkovicemi. „Dvacetiletý muž z Vítkova ve Fiatu Punto míjel protijedoucí nákladní auto. Stalo se tak v pravotočivé zatáčce, muž nezvládl řízení a najel na pravý okraj vozovky,“ uvedl René Černohorský. Auto se dostalo mimo komunikaci a dostalo smyk. Nákladní auto kolem manévrujícího fiatu projelo.

„Za ním však jelo další auto, které řídil šestapadesátiletý řidič z Vítkova. V tomto případě se střetu mladší řidič nevyhnul,“ popsal Černohorský. Auto řízené dvacetiletým řidičem narazilo nejprve do protijedoucího vozu a poté skončilo ve stromě.

Řidič utrpěl lehká zranění, zraněna byla i jeho spolujezdkyně, pětadvacetiletá žena z Vítkova. Ta z nehody vyvázla se zraněním břicha a hrudníku. „Dechová zkouška u mladšího řidiče neprokázala přítomnost alkoholu, starší nafoukal 0,25 promile,“ uzavřel Černohorský.