Bylo totiž kolem 17.20, když zmíněný muž přecházel přechod pro chodce ve směru od místní prodejny OBI k protějšímu skleníku a žena do něj autem čelně narazila. Ačkoli se díky malé rychlosti vozu nejednalo o nijak těžkou srážku, ale spíše mírný střet, musela pro seniora přijet záchranka.

Zdravotníci zjistili, že muž utrpěl poranění nohy, ruky a hlavy. Zajistili mu tedy žilní vstup, podali léky proti bolesti, infúzní roztok a po jeho uložení do vakuové matrace pacienta transportovali na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě. Případ se dále šetří.

Čtyři zranění při nehodě mezi Opavou a Vítkovem

Čtyři lidé skončili v nemocnici s blíže nespecifikovanými zraněními poté, co se dnes, ve čtvrtek 3. ledna stali účastníky nehody na silnici mezi Opavou a Vítkovem. Jednu z hlavních rolí hrála při celé události nejspíše námraza na vozovce.

Bylo pár minut před devátou ranní, když se na zmíněné cestě nedaleko obce Větřkovice dostala právě díky kluzkému povrchu a nepřizpůsobení jízdy těmto podmínkám do problémů sedmadvacetiletá řidička Renaultu. Na moment ztratila ovládání nad autem, dostala jej do smyku, přejela do protisměru a tam se srazila s protijedoucím Mitsubishi Colt.

To po nárazu vyjelo mimo cestu a skončilo v příkopě. Jeho posádku tvořili dva muži ve věku kolem 47 let, z nichž jeden seděl za volantem, a devatenáctiletá dívka. Jak řidička Fordu, která nejspíše nehodu zavinila, tak muž za volantem druhého vozu a jeho mladá spolujezdkyně utrpěli lehčí zranění.

Druhý z mužů v Mitsubishi pak má mít zranění těžké. Na vozidlech vznikla škoda kolem 100 tisíc korun. Nehoda je nyní předmětem dalšího vyšetřování a prověřování.