První událost se odehrála v Domoradovicích krátce před 11. hodinou dopoledne. Na místo byla vyslána pozemní zdravotnická posádka ze stanoviště ve Vítkově a současně letecká záchranná služba z Ostravy.

"Záchranáři ošetřovali čtyřiapadesátiletého muže, který spadl z výšky asi tří metrů. Bezprostředně po pádu byl v bezvědomí, se zdravotníky později komunikoval. Stěžoval si na bolest hrudníku. S podezřením na otřes mozku a poranění hrudníku byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě a předán na urgentním příjmu," uvedl k neštěstí mluvčí záchranné služby Ladislav Lang.

I k druhému pádu z výšky, tentokrát asi z pěti metrů, vyrazil vrtulník z Ostravy společně s pozemní posádkou do Bohuslavic, a to krátce po 13. hodině.

"Zde ošetřovali osmdesátiletého muže, který byl po pádu také v bezvědomí. I on se záchranáři již komunikoval a udával bolest hlavy a ramene. Po ošetření zranění a podání léků byl s podezřením na otřes mozku a zlomeninu horní končetiny rovněž předán na urgentním příjmu ve Fakultní nemocnici v Ostravě," dodal Lang.

Vodní nádrž Slezská Harta na Bruntálsku. Ilustrační foto.
Na Slezskou Hartu za zvýhodněné jízdné