Na dolnobenešovském rybníku šlo přitom o život. Na vodní hladině se totiž topila matka a její dvě děti, pod nimiž se potopil pevný kajak. Záchrana probíhala ve spolupráci hlučínských profesionálů s dobrovolníky z Dolního Benešova.

„Hasiči na motorovém člunu zachránili jak matku s dětmi, a to zhruba 250 metrů od břehu, tak pomohli staršímu muži, který jako první vyjel na svém nafukovacím člunu rodince na pomoc a zajistil, že se topící osoby udržely nad hladinou. Hasiči tedy zajistili bezpečný převoz všech osob na břeh rybníka,“ komentoval tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

Podle velitele jednotky dolnobenešovských dobrovolných hasičů Martina Zawadského patří takové zásahy v rybníku k výjimečným. „Za posledních deset let byly celkově snad tři. V jednom případě šlo o utonutí, na němž se podepsal alkohol. Jinak se jedná o chovný rybník, takže se v něm nesmí koupat,“ poznamenal Martin Zawadský, jehož jednotka na zásahy ve vodě byla speciálně vyškolena.

Sotva si hlučínští hasiči odpočinuli po záchranné misi na Nezmaru, vyjížděli k dalšímu případu, tentokrát na štěrkovnu do Hlučína. Okolo osmé hodiny večerní totiž na ocelovém mole došlo k nehodě. Desetiletá dívenka se svou levou nohou zaklesla v otvoru pro odtok vody.

Hlučínští profesionálové nejprve děvče položili do úlevové polohy. „Následně zchladili otok kolene a namazali levou nohu saponátem ke snadnému vytažení. I přes tyto kroky nešla noha vytáhnout. Ve spolupráci s týmem záchranářů byla noha znecitlivěna léky.

Poté hasiči nohu vytáhli z díry v molu bez jakéhokoliv zranění. Děvče bylo odvezeno na kontrolu a molo hasiči zajistili před dalším úrazem,“ doplnil Petr Kůdela.