Jak potvrdil tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, po nehodě byl muž při vědomí a se záchranáři komunikoval.

„Jeho vyproštění se však ukázalo jako komplikované a trvalo více než půldruhé hodiny. Posádka záchranné služby proto musela za pacientem do kabiny automobilu a zahájila ošetřování přímo tam,“ uvedl Humpl. Záchranáři podle jeho slov muži zajistili žilní vstup a začali podávat léky tlumící bolest, infuzní roztoky a další farmaka.

„Provedli rovněž fixaci krčním límcem. Poté, co se zdařilo uvolnit postiženého, byl pomocí vyprošťovacího rámu vytažen z kabiny vozu. Zasahující lékaři zjistili, že utrpěl poranění hlavy a dolní končetiny,“ pokračuje a dodává, že vzhledem k mechanismu úrazu a dlouhotrvajícímu zaklínění s rizikem následných komplikací, byl pacient záchrannou službou transportován na traumatologické centrum Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

„Na palubě vrtulníku jej převzali letečtí záchranáři a zajistili bezpečnou přepravu zraněného,“ řekl.

Jak redakci potvrdil tiskový mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela, informaci o nehodě nákladního auta s mlékem a prázdnou cisternou na přívěsu obdrželo operační středisko hasičů o půl jedenácté. Na místo byla ihned vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Opavě a s ní jednotka dobrovolných hasičů z Litultovic,“ řekl Kůdela.

Jak dále uvedl, protože řidiče nešlo běžnými prostředky dostat ven, byl ze stanice v Opavě povolán speciální vyprošťovací automobil. „Ten kabinu nadzvedl a hasiči mohli konečně řidiče osvobodit. Z cisterny pomalu unikalo mléko, které bylo po příjezdu náhradní cisterny přečerpáno.