Jenže než stihl znovu sešlápnout plynový pedál, ozvala se rána a jeho náklaďák se posunul bokem do kolejí. Přehlédl totiž, že zleva přijíždí vlak, motorák ve kterém v tu chvíli sedí padesát cestujících. Čtyři desítky z nich byli žáci, kteří mířili do hradecké školy na soutěžní klání v technické tvořivosti škol. Nákladní část volva totiž stála vlaku v cestě.

Jak se shodli cestující ve vlaku, strojvedoucí začal prudce brzdit, ale vlak na kolejích se zastavil až o náklaďák. Z poničené korby začaly vypadávat kovové obruby, které měl náklaďák dopravit do Nepomuku. Havárka se obešla bez zranění.

Jak řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela, hasiči nejprve prošli celý vlak a kontrolovali, zda mezi pasažéry nejsou zranění. Nebyli. Ani řidič náklaďáku zraněný nebyl, náraz vlaku mířil až za kabinu. Protože ani z vlaku ani z auta neunikal olej nebo nafta, počkali hasiči, až dopravní policisté nehodu zakreslí a poté vlak vyprostili z korby náklaďáku a náklaďák, který má kromě korby zničená i zadní kola, odstranili z kolejí.

Železniční tah do Hradce a silnice na Otice tak musely být dočasně uzavřeny.