„Ještě v úterý kolem půl páté ráno, kdy jeden z místních obyvatel odjížděl do práce, zde bylo vše v pořádku. Za půl hodiny už ale lidé volali hasiče s prosbou o pomoc," potvrzuje krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela

Za vše mohla voda a bahno z polí, které zatopily dva zdejší domky. Jeden byl nově vybudovaný přízemní dům, kde zatím byla jen kuchyňská linka, druhý pak postarší dvojdomek, kde měla jedna část zvýšené přízemí.

„Voda a bahno se dostaly i do přízemí obytných částí a garáží dvou ze tří obytných jednotek. U třetí pak jen do sklepa, kdy se voda zastavila patnáct centimetrů pod obytným přízemím," doplňuje Petr Kůdela.

Kromě jiného museli přivolaní hasiči zachránit i jednu starší ženu se zdravotními potížemi. Spolu s jejími osobními věcmi ji odnesli do bezpečí v prvním patře. Pak se vrhli na záchranu věcí a z rozbahněné vody vylovili dvě auta a skútr. V garáži pak vyzvedli ohrožený malotraktor.

„Po rozednění začala voda rapidně klesat. Začala druhá část zásahu. Hasiči nejprve položili na hladinu sousedního rybníka dvě plovoucí čerpadla, aby snížili jeho hladinu a vytvořil se prostor pro stečení vody z domů i dvorků," pokračuje Kůdela.

Poté pomalu vyklízeli a čistili zatopené místnosti a do sklepa rodinného domu nasadili kalová čerpadla. Zásah hasičů přitom pokračoval ještě po poledni.