V úterý chirurgové ošetřili třiadvacetiletému mládenci z Dolního Benešova naražený kyčelní kloub, zasádrovali mu zlomené předloktí a s otřesem mozku byl nakonec hospitalizovaný na traumatologickém oddělení opavské nemocnice.

Ke svým zraněním přišel ve chvíli, kdy při úklidu sněhu spadl ze střechy domu.

Další pacienti přicházeli do chirurgické ambulance s úrazy sice méně závažnými, ale hodně bolestivými. Pobyt na čerstvém vzduchu jim příliš neprospěl. Lékaři těmto pacientům ošetřili různé naraženiny, naštípnuté kosti a také pochroumané hlavy. Po zákroku je poslali do domácího ošetřování.

Ve sledovaném období vyhledalo na ambulanci Slezské nemocnice odbornou pomoc pět postižených s úrazem hlavy, dvanáct lidí s pochroumanýma rukama a k dalším úrazům patřil jeden naražený krk, jedno poškozené rameno, tři kolena a jeden kotník.

Úrazů je nyní méně než minulý týden, kdy byla sněhová kalamita v plném proudu a lidé ještě nebyli tak ostražití. Kromě spousty naražených částí těl, několika zlomenin kostí, vykloubených kotníků a poraněných hlav skončili na lůžkové části nemocnice dva pacienti se zlomenými kyčelními klouby a jedna žena se zlomeným kotníkem.

Situace se však hned tak neuklidní a úrazů bude přibývat. Pro nejbližší dny předpovídají meteorologové vznik ledovek a další sněžení.