Šestačtyřicetiletou ženu a její o devětadvacet let starší matku z Hradce nad Morvací překvapily unikající zplodiny z kotelny domu, která je umístěna ve sklepě. Dcera stihla naštěstí ještě zavolat pomoc. Na místo tak dorazili během chvíle členové Hasičského záchranného sboru Opava, policejní hlídky i rychlá lékařská pomoc.

Do té doby ale stále mladší z obou žen prokazovala neuvěřitelnou houževnatost a odvahu. „Hasiči vyvedli z prostor kuchyně ležící ženu a rovněž i její dceru, která se snažila matku probudit před příjezdem hasičů, policistů a lékařského personálu. Obě ženy byly následně převezeny na interní oddělení do Slezské nemocnice v Opavě, kde zůstaly na pozorování.

Podle ošetřujícího lékaře byly obě osoby přiotráveny oxidem uhelnatým,“ sděluje k případu mluvčí opavské policie René Černohorský.

V posledních dnech se přitom nejedná o první nehodu způsobenou unikajícím plynem. O víkendu se přiotrávil v Opavě zase čtyřiapadesátiletý muž, kterého zaskočily zplodiny z unikající karmy v koupelně. Ve středu se plynem přiotrávila pětašedesátiletá žena z Vítkova. Zavolala synovi, že jí je špatně, a to jí zachránilo život.