Seniorka měla i velký kus štěstí. Oznámení na linku 156 přišlo až chvíli před půl dvanáctou v noci, kdy už většina lidí spí anebo nevnímá. Křik seniorky z jejího bytu ve třetím patře jednoho z domů v Mařádkově ulici však naštěstí její sousedce neušel. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka.

„Před bytem, ze kterého bylo stále slyšet zoufalé volání o pomoc, stáli bezradní sousedé," uvádí tisková mluvčí Městské policie Petra Stonišová. Jak strážníci zjistili od přítomných, žena nejenže měla žít sama, ale navíc moc neslyší. Byt byl zamčený a se seniorkou nebylo možné pro její nedoslýchavost nijak komunikovat.

Nastal čas pro razantní a odvážnou akci. „Strážníci se pokusili z vedlejšího bytu dostat přes okno nebo balkónové dveře, vše bylo uzamčeno. Do bytu nebylo přes okna vidět, jelikož výhled ztěžovaly zatažené žaluzie. I přes hlasitě puštěný televizor bylo ale stále slyšet volání o pomoc," pokračuje Petra Stonišová.

Tím bylo jasně dané oprávněné podezření, že je ohrožen něčí život či zdraví, a jeden z městských policistů proto rozbil okno a vnikl dovnitř. V bytě nalezl dotyčnou ženu ležet na podlaze a neschopnou vstát. Jinak se měla cítit podle vlastních slov v pořádku. Přivolaná záchranka ji následně transportovala do opavské nemocnice.