K první dopravní nehodě vyjížděli záchranáři v pátek, krátce po půl páté odpoledne do obce Dubová. Došlo tam ke střetu nákladního auta s motorkou. Jak potvrdil tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, na místo byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště ve Vítkově.

„Záchranáři po svém příjezdu nalezli dvacetiletého těžce zraněného řidiče motocyklu prakticky již bez známek života. Přistoupili proto neprodleně k provádění život zachraňujících úkonů, včetně srdeční masáže,“ informoval Lukáš Humpl s tím, že v boji o mladý lidský život se k záchranářům z Vítkova připojila i posádka vrtulníku letecké záchranné služby, která byla povolána z Ostravy.

„Veškeré snahy o obnovení srdeční činnosti pacienta však skončily neúspěšně a zasahující lékaři museli nakonec konstatovat jeho smrt,“ dodal Humpl. Jak uvedla mluvčí opavské policie Dagmar Schindlerová, sedmapadesátiletý řidič nákladního vozidla nedal při vyjíždění z místní komunikace do křižovatky se silnicí třetí třídy přednost zleva motocyklistovi.

„Došlo tak k nárazu přední části motocyklu do dveří nákladního vozu,“ komentovala Schindlerová se slovy, že dechová zkouška u řidiče nákladního auta byla negativní, u motocyklisty bude nařízena soudní pitva.

Dva lidské životy si pak vyžádala dopravní nehoda, ke které v neděli zhruba hodinu a půl po půlnoci vyjížděli novojičínští policisté. Čtveřice lidí ze Zbyslavic a Olbramic jela v autě ve směru ze Zbyslavic na Kyjovice na Opavsku.

Třiatřicetiletý řidič ale přecenil své řidičské umění. „Po projetí mírné levotočivé zatáčky ztratil kontrolu nad vozidlem, vjel do příkopu po pravé straně silnice,“ uvedla novojičínská okresní policejní mluvčí Miroslava Michálková Šálková a dodala, že mercedes přelomil ovocný strom, otočil se o 180 stupňů a převrátil se na střechu. V této poloze pak zůstal.

„Ručička tachometru se zarazila na rychlosti sto dvacet kilometrů v hodině,“ doplnila policejní mluvčí. Na riskantní jízdu doplatili životem řidič a jeho jednadvacetiletý spolujezdec. Šestnáctiletá dívka utrpěla těžké zranění, další devatenáctiletý spolujezdec se zranil lehce. Oba převezli záchranáři do Fakultní nemocnice s poliklinikou v Ostravě-Porubě.