"Před polednem přijali operátoři záchranné služby prvotní informaci o střetu motocyklu s osobním automobilem na Novojičínsku. K zásahu byly vyslány dva týmy rychlé zdravotnické pomoci z okolních základen a vrtulník LZS z Ostravy," uvedl mluvčí Záchranné zdravotnické služby kraje (ZZS) Lukáš Humpl.

"Muž, jehož totožnost záchranáři neznají a který cestoval na motocyklu, utrpěl mnohočetná zranění a došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí. První pomoc mu začal poskytovat svědek události a záchranáři následně zahájili rozšířenou resuscitaci. Za pomocí léků a přístrojové techniky se pokoušeli obnovit srdeční činnost postiženého. Přes veškerou snahu bylo jejich úsilí marné a muž na místě podlehl svým rozsáhlým zraněním," dodal.

Těžké poranění dolní končetiny utrpěl teprve 13letý chlapec, kterého letečtí záchranáři transportovali do ostravské Fakultní nemocnice.

Ošetřen byl na místě také osmapadesátiletý muž. "Utrpěl lehké poranění hrudníku a dolní končetiny a po ošetření byl pozemní posádkou přepraven na chirurgickou ambulanci nemocnice v Novém Jičíně," doplnil závěrem Humpl.