Po tři čtvrtě na pět byl nahlášen pád při motokrosu z areálu letiště Zábřeh u Dolního Benešova na Opavsku. "Muž středního věku se strojem havaroval při skoku a dle svědků byl krátce v bezvědomí. Prvotní lékařské vyšetření ukazovalo na otřes mozku a poranění horní končetiny. Pacient byl zajištěn imobilizačními prostředky, posádky aplikovaly léky a letečtí záchranáři následně realizovali jeho transport do ostravského traumatologického centra," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Před osmnáctou hodinou vyjížděli záchranáři k další nehodě motocyklu, tentokrát k Miloticím nad Opavou na Bruntálsku. Sedmačtyřicetiletý muž spadl se strojem v zatáčce silnice, přivodil si poranění pánve a páteře. Posádky ZZS naložily pánevní pás, zafixovaly pacienta do podtlakové matrace a provedly další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče.

"Z důvodu bouřkové aktivity a nepříznivých letových podmínek nemohl na místo události doletět vrtulník LZS a muž proto musel být do ostravské Fakultní nemocnice přepraven pozemní cestou," dodal mluvčí.