Byla středa 14. září, když okolo tři čtvrtě na čtyři odpoledne procházeli Nákladní ulicí muž a žena. Když šli nad tři metry hlubokým náhonem vedoucím k řece Opavě, všimli si ve vodě ležícího těla. Zaběhli proto do blízkého Disko Clubu 90, který většina Opavanů zná pod dřívějším názvem Manhattan, a obsluze řekli, co našli.

Ta pak zavolala sanitu opavských záchranářů, která muže s těžkými zraněními převezla do Slezské nemocnice. Už samotná hloubka koryta náhonu značně komplikovala záchranářům práci, a tak museli ke zraněnému jít od řeky, kde je náhon otevřený. Podle dostupných informací se jednalo o osmapadesátiletého muže z Kobeřic.

Pádem do kamenného koryta s pouhými několika centimetry vody utrpěl řadů zlomenin a dalších zranění, kterým po několika dnech v nemocnici podlehl. Teprve začátkem tohoto týdne se tak vše dozvěděla opavská policie, začala případ šetřit a včera oslovila média s žádostí o pomoc.

„Podle dosavadních zjištění spadl muž do náhonu sám, bez cizího zavinění. Opavští kriminalisté prozatím vyslýchají svědky, ale s mužem a ženou, pravděpodobně manželským párem ve věku okolo pětačtyřiceti let, který tělo objevil, ještě nemluvili,“ řekl k případu tiskový mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Dvojice totiž poté, co o svém nálezu řekla na diskotéce, odešla. Policisté ji proto žádají, aby se přihlásili a poskytli jim své svědectví.

Osmapadesátiletý Kobeřan není prvním mrtvým, kterého si opavské ulice letos připsaly na své konto. Čtrnáctého dubna bylo u zadní zdi opavského hřbitova nalezeno zaměstnanci Moravskoslezských vodovodů a kanalizací tělo dvaašedesátiletého Opavana, který zde spáchal sebevraždu.

V květnu zemřel v ulici U Jaktařské brány sedmasedmdesátiletý muž ze Služovic, kterého zde zastihl infarkt, hned v dalším týdnu 25. května zemřel na prostranství před rektorátem Slezské univerzity sedmačtyřicetiletý Opavan, který se pohyboval ve zdejší komunitě bezdomovců.

Další bezdomovec - šestapadesátiletý muž - zemřel 26. července u zdi budovy ministerstva zemědělství v zadním traktu areálu Slezanka přímo ve své posteli z papírových krabic. Tím ale smutný výčet nekončí. Další tři lidé, jeden Polák a dva Češi, utonuli letos v léta v hlučínském jezeře.