„Na zemi vedle něj se nacházela remoska a jeden přívodový elektrický kabel, který byl na jedné straně obnažen z izolace. Druhý konec byl opatřen zástrčkou,“ uvedl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský. Jak redakci potvrdil, poranění rukou odpovídalo zasažení proudem.

„Zranění v obličeji si poškozený způsobil s největší pravděpodobností sám, jak se zmítal v křečích. Muž byl při vědomí, byl v šoku a špatně komunikoval,“ uvedl Černohorský.

Lékař záchranky pak rozhodl o jeho převozu do nemocnice, odkud byl muž následující den propuštěn domů. „Jak uvedla manželka poškozeného, svému muži se v danou dobu nevěnovala, šla odnést odpadky do popelnice před dům. Když se vrátila do domu, viděla manžela na zemi v pokoji, jak se svíjí v křečích,“ pokračuje a dodává: „Když přišla blíž, tak zjistila, že muž drží v rukou obnažené konce elektrického kabelu, který je zapojen do sítě. Okamžitě tedy vypnula elektrický obvod v zásuvkách a přivolala lékařskou pomoc.“

Nakonec Černohorský uvedl, že cizí zavinění nebylo zjištěno. „V době zasažení elektrickým proudem byl poškozený sám doma. Míra zavinění bude předmětem dalšího šetření,“ dodal na závěr.