Jdete si klidně po chodníku. Kolem projíždějí auta, už je ani nevnímáte. Najednou se ozve rána, a než se stačíte ohlédnout, ucítíte velkou bolest. Pak jen, ležící na zemi, vnímáte vyplašené lidi kolem. Něco vám říkají, ale neslyšíte je, nedokážete odpovědět.

Jeden telefonuje, další vám drží nohy, třetí se dotýká vašeho obličeje. Co dělají, proč tak blbnou, pomyslíte si. V tu chvilku si asi jen vy neuvědomujete, co se stalo. Srazilo vás auto.

Tak nějak to vypadalo první den tohoto týdne na křižovatce opavských ulic Mírové a Veleslavínovy okolo půl jedenácté dopoledne. Před rohovým domem leží mladík, kolem několik lidí, kteří se mu snaží podle svých sil pomoci. Napříč ulicí stojí hnědá Škoda Octavia, v křižovatce pak stříbrný osobní seat.

Obě auta nabouraná.

Kolikátá už to byla nehoda v těchto místech, asi nikdo nespočítá. Neuplynul ani měsíc, kdy se zde srazila dvě auta a řidičku jednoho z nich musela odvézt sanita. I tato bouračka měla úplně stejný scénář.

Pětapadesátiletá řidička z Kozmic přijíždějící v Renaultu Megane Veleslavínovou ulicí podél vězení prostě nedala přednost na křižovatce s Mírovou a narazila z boku do projíždějící octavie, ve které seděl devětapadesátiletý muž z Opavy. Ta vylétla ze směru, narazila do domu a odrazila se zpět do silnice.

Minule jen řinčely plechy a sypalo se sklo, tentokrát ale procházel okolo po chodníku mladý muž se svou matkou. Octavia ho smetla. Neměl šanci uskočit. Naštěstí mu osud alespoň trochu přál. Kromě otřesu a pořádného šoku utrpěl jen zranění na hlavě, které si vyžádalo několik stehů a pár dní v nemocnici, pohmožděné rameno a naražený bok. Mladé tělo se z toho vylíže bez problémů.

K problému se vyjádřil také Rudolf Klein, vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu: „I když sám netuším, proč je toto místo tak často nehodovým, když je zde naprosto jasná značka STOP, budeme situaci na místě řešit v co možná nejkratší době,“ řekl nám pro obyvatele okolních domů potěšující zprávu vedoucí odboru.

Podle něj by se situace měla vyřešit zlepšením rozhledových poměrů místa, a to hlavně zmenšením počtu parkovacích míst v Mírové ulici. To aby si řidič nepletl jedoucí auto se stojícím. Pak samozřejmě zvýrazněním stopky na křižovatce.

„Protože je jasné, že řidiči sledují hlavně situaci před sebou, chceme zde umístit příčnou čáru souvislou a přímo na silnici namalovat do reflexního pozadí nápis STOP,“ popsal záměr Rudolf Klein a dodal, že odbor už eviduje podobnou žádost od obyvatel. K tématu příčných zpomalovacích retardérů ale podotkl, že o těch se neuvažuje s ohledem na hluk, který auta při přejíždění vydávají.