Bylo okolo půl dvanácté, když si minulý čtvrtek devětačtyřicetiletý muž ve svém domě odskočil pryč. V kuchyni zůstali jeho sedmasedmdesátiletá matka a pitbulteriér, kterého choval, na chvíli sami. Po návratu ho čekal šok.

Ilustrační foto
Seniorku měl napadnout pes, letěl pro ni vrtulník

TRANSPORT VRTULNÍKEM

Žena totiž ležela na zemi v tratolišti krve. Pes během krátké doby na seniorku zaútočil. Na pomoc museli být přivoláni záchranáři. Napadená po příjezdu byla při vědomí, utrpěla však velmi vážné zranění ruky, které přímo ohrožovalo její život.

„Zasahující lékař zjistil rozvoj šokového stavu. Končetinu bylo nutno ošetřit, zajistit žilní vstup a uvést ženu do umělého spánku,“ popisoval tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl. Pro seniorku následně přiletěl vrtulník, jenž ji ve vážném stavu transportoval do ostravské fakultní nemocnice.

Ženy se okamžitě ujal tým Anesteziologicko-resuscitační medicíny. Lékaři už ovšem ruku nedokázali zachránit a amputace se ukázala jako nevyhnutelná. I když po příletu do fakultky na tom byla velmi špatně, v posledních dnech došlo ke změně.

„Její zdravotní stav se přes víkend zlepšil a zlepšuje se i nadále. Během dneška bude přemístěna do jiného zdravotnického zařízení,“ poznamenal včera okolo jedenácté hodiny dopoledne tiskový mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě Tomáš Oborný.

DSA. Ilustrační foto.
Mladého muže museli po nehodě vyprošťovat z auta

Případem se nadále zabývají vítkovští policisté. „Celá záležitost se nadále prověřuje. Zavinění cizí osoby ovšem nebylo zjištěno. Pes na ženu zaútočil, když si její syn odskočil mimo kuchyň,“ poznamenal tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Napadení si těžko vysvětlovali i v Melči.

„Případ jsme řešili. Vypadá to, že šlo o nešťastnou náhodu. Majitel měl svého psa zavřeného u sebe doma. Je to slušná rodina,“ mínil melčský starosta Martin Urbanský.

Podle neoficiálních informací přímo z Melče mělo zvíře útočit poté, co seniorka zakopla v kuchyni a spadla na zem. Až pak se na ni vrhlo jako na kořist a pustilo se do její ruky.

Nehoda - Velké Heraltice
Senior zemřel po nárazu autem do stromu

Dle zdrojů Deníku nešlo o první napadení ze strany tohoto pitbulteriéra. Ataku prý v minulosti musel čeliti sám majitel. Někteří obyvatelé obce si proto kladou otázku, zda se muž psa neměl zbavit už při předchozím incidentu.

Se svou matkou žil ve společné domácnosti a zvíře na ni bylo zvyklé. Po brutálním útoku se lékaři museli uchýlit k amputaci ruky, údajně od lokte dolů. Po čtvrtečním konfliktu měl být pes majiteli odebrán a později také utracen.

Útok pitbulteriéra v Melči dal vzpomenout na dost podobný případ z května loňského roku, kdy rovněž bojové plemeno zaútočilo na seniorku v Děhylově.

Napadena byla sousedka, která na zahradu, na níž se zvíře pohybovalo, pravidelně chodila, takže pes ji znal. Rovněž tato událost se stala v dopoledních hodinách. Pes ženu pokousal na krku. I pro ni musel vzlétnout vrtulník a ve vážném stavu pacientu přepravit do Ostravy.

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto.
Politici z Opavska: Náš majetek by neměl vidět úplně každý
Slezská nemocnice v Opavě.
Chřipka v regionu stále řádí