Podle našich informací jel sedmatřicetiletý řidič z Rumunska s nákladním renaultem s návěsem souběžně se Škodou Fabií, řízenou čtyřiapadesátiletou řidičkou z Hrabyně, směrem do centra. Kamion se chtěl z vnějšího pruhu dostat do vnitřního a při tomto manévru zezadu narazil do škodovky, tu roztočil po silnici a vytlačil ji do protisměru.

Zde do fabie narazil protijedoucí VW Transportér, řízený pětatřicetiletým Ostravanem. Srážka skončila smrtelným zraněním. Řidička fabie si sice jen zlomila klíční kost a léčit se bude asi šest týdnů, ale její třiaosmdesátiletá spolujezdkyně utrpěla zranění tak závažná, že na ně i přes péči lékařů ve Slezské nemocnici ještě ten den zemřela.

„Kriminální komisař v Opavě již viníka nehody, tedy muže z Rumunska, obvinil ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Provedené dechové zkoušky byly u všech řidičů dopravní nehody negativní, jiní účastníci nehody kromě osádky Škody Fabie nemuseli vyhledat lékařské ošetření,“ doplnil informace tiskový policejní mluvčí René Černohorský.

Na škodovce byla způsobena škoda ve výši 90 tisíc, na VW Transportér 30 tisíc korun, nákladní renault poškozen nebyl. Případ je nadále v šetření.