Dvě jednotky hasičů zasahovaly v neděli 11. června 2023 vpodvečer u střetu dvou osobních automobilů v Dolních Životicích na Opavsku.

Na silnici I/46 zde 80letá řidička se svým vozidlem Peugeot přejela z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetla s protijedoucím vozidlem Volkswagen. Při nehodě utrpěla řidička a její spolujezdec zranění, pro která museli být transportováni do nemocnice.

Ilustrační foto.
Únik plynu, evakuace osob. Tak vypadalo nedělní odpoledne v Opavě

Řidič druhého vozidla byl ošetřen zdravotníky na místě.

„K zásahu byla vyslána profesionální jednotka hasičů ze stanice v Opavě a spolu s nimi i dobrovolní hasiči z Litultovic. Ti po příjezdu k nehodě zjistili, že řidička se nemůže dostat ven ze svého auta, a tak bylo nutné hydraulickými nástroji odstranit dveře havarovaného vozu,“ přiblížil mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.

Nedělní nehoda v Dolních Životicích.Nedělní nehoda v Dolních Životicích.Zdroj: se svolením HZS MSK

Silnice zůstala po dobu zásahu a následného vyšetřování uzavřena. Hasiči pomohli s úklidem komunikace a naložením havarovaných automobilů na vozidla odtahové služby.

„Dechová zkouška u řidiče byla negativní. U řidičky byl pro vyloučení případného ovlivnění návykovými látkami nařízen odběr krve až v nemocnici. Komunikace byla po dobu dokumentování nehody uzavřena a bude zprůjezdněna během několika málo minut,“ doplnila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.