„Řidič autobusu Scania jel po ulici Krnovské směrem do centra, přičemž na křižovatce s ulicí Mařádkovou byl nucen prudce zabrzdit, neboť ve stejném směru jízdy před ním začalo z blíže nezjištěných příčin prudce brzdit jiné vozidlo, pravděpodobně Volkswagen Golf tmavě modré barvy, které následně z místa nehody odjelo blíže nezjištěným směrem," uvádí k nehodě, ke které došlo 16. května 2023 ve 14.50 hodin na křižovatce ulice Krnovská a Mařádkova v Opavě, mluvčí policie Pavla Procházková.

Při zabrzdění autobusu došlo ke zranění cestujícího, který se na invalidním vozíku nacházel v prostoru vyhrazeném pro dětské kočárky. „Ten byl poté převezen do zdravotnického zařízení. U řidiče autobusu byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Na místě byl posléze zjištěn pouze jeden svědek dané události, ostatní cestující před příjezdem policie z autobusu vystoupili," uvádí dále policejní mluvčí. 

Policisté se zabývají okolnostmi a příčinami dopravní nehody. „Zjišťují průběh nehodového děje a v souvislosti s tím pátrají po výše uvedeném vozidle a jeho řidiči, a dále se obrací na blíže nezjištěné svědky, kteří se v danou dobu nacházeli v předmětném autobuse nebo se mohli nacházet poblíž výše uvedeného místa. Také žádají řidiče vozidel, kteří místem v danou dobu projížděli, a jejich vozidlo případně disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158. Za poskytnuté informace děkujeme," doplnila mluvčí policie.