Záchranáři ZZS MSK přijali oznámení o nehodě osobního automobilu a traktoru u obce Větřkovice na Opavsku patnáct minut po čtrnácté hodině. "Operátoři přijali informaci o dvou zraněných osobách, ke kterým byly vyslány na pomoc dvě pozemní posádky ze základny ve Vítkově a také vrtulník LZS z Ostravy," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Ladislav Lang. 

K nehodě došlo na silnici II. Třídy č. 462 v katastru obce Větřkovice u Vítkova na Opavsku. "Čtyřiadvacetiletý řidič pracovního stroje začal odbočovat vlevo mimo komunikaci na pole, a to v době, když byl předjížděn osobním vozidlem Škoda Felicia, které řídil devětašedesátiletý řidič," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková.

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 22. července 2023, Ostrava. KREATIVNÍ ČESKO: ČESKO JAKO BRAND jedním z účastníku byl také premiér Petr Fiala.
VIDEO: Petr Fiala na Colours: Česko by mělo mít lepší vzdělání a infrastrukturu

Při tom došlo ke střetu a Felicia byla odhozena mimo komunikaci. "U obou řidičů byly provedeny dechové zkoušky s negativním výsledkem. Míra zavinění a další okolnosti jsou předmětem šetření opavských dopravních policistů," dodala mluvčí policie. 

"Zraněná byla devětašedesátiletá žena a muž stejného věku, kteří cestovali v osobním automobilu. Oba byli v době příjezdu záchranářů při vědomí. Muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku a břicha. Po ošetření a podání léků byl zdravotnickou posádkou převezen do Slezské nemocnice v Opavě a předán na chirurgické ambulanci," pokračuje pro Deník mluvčí záchranářů Ladislav Lang. 

Stavba západní části severního obchvatu města. Červenec 2023.
Obchvat v Opavě. První řidiči se po něm projedou v září. Už teď je kamiónů méně

Žena zůstala po srážce zaklíněna ve vozidle a bylo nutné její vyproštění. Utrpěla tržně zhmožděné poranění v oblasti hlavy a udávala bolest v pravé horní končetině. "Záchranáři provedli krytí rány s tlakovým obvazem a za pomoci vyprošťovacího rámu ji uložili do podtlakové matrace. Po podání léků a infuzních roztoků byla letecky transportována do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde byla předána zdravotníkům na oddělení Urgentního příjmu," dodal mluvčí. 

Smolný start sezony. Opava na Vysočině vedla, ale body nemá. Co řekl trenér?

Koupání v přírodě. V Opavě se topili dva lidé během dvou dnů, jeden zemřel

Střelba v Hrčavě. Drogy, celá vesnice to věděla a všichni si o tom jen povídali

Prezident Pavel v Ostravě: Amnestie za konopí? Pokud bude trh regulován, proč ne

Zásahovali také hasiči

Na místě nehody zasahovali jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči z Vítkova. "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění jak osobního vozidla, tak i zemědělského stroje a současně vyprostili, pomocí vyprošťovací páteřové desky, spolujezdkyni z osobního vozu," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Ilustrační foto.
Na jídlo a pivo v Opavě jen s hotovostí? Bez obav, kartou zaplatíte skoro všude

Ženu hasiči následně předali do péče přítomným záchranářům. Hasiči dále asistovali s ošetřením řidiče osobního vozidla.

"Po ukončení šetření příčiny nehody, hasiči pomohli naložit havarované vozidlo na odtahovou službu a zprovoznili celou komunikaci, neboť po celou dobu zásahu složek IZS byla komunikace průjezdná pouze jedním jízdním pruhem," doplnil pro Deník mluvčí hasičů.