Deset minut před patnáctou hodinou odpolední ve čtvrtek 8. února došlo v katastru města Vítkov poblíž křižovatky do místní části Heřmánky k nehodě mezi 71letým místním mužem a 30letým řidičem osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia,“ uvedl mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

Chodec měl řidiči vstoupit bezprostředně do jízdní dráhy, když se poblíž zdejšího objektu Čističky odpadních vod snažil náhle přejít vozovku z jedné strany na druhou.

Sdílená kola jsou v Opavě stále oblíbenější dopravní prostředek.
V Opavě si lidé půjčují kola stále častěji, narostl počet stanic i kol samotných

„Řidič nestačil na situaci zareagovat a bezpečně zabrzdit, strhl ale řízení vozu do protisměru, aby se vyhnul střetu s mužem. Chodec přesto upadl na zem a zranil se,“ řekl dále mluvčí policie.

Letečtí záchranáři pak muže transporotvali do nemocnice. "Muž utrpěl těžké poranění dolní končetiny a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej posádka letecké záchranné služby transportovala do ostravského traumatologického centra," upřenil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Policie hledá svědky střetu

Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun. „Orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost návykových látek v těle řidiče vyzněly negativně, dechová zkouška u chodce provedena nebyla s ohledem na jeho zranění a při lékařském ošetření u něj byl nařízen odběr krve,“ uvedl dále policejní mluvčí.

Nová zinkovací linka v Ostroji.
Opavská společnost Ostroj čelí cenám energií investicemi

Celou záležitostí se nadále intenzivně zabývá vrchní inspektor Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě nprap. Daniel Včelka.

„Ten na opavském telefonním čísle 974 737 259 případně na mobilním telefonu opavských dopravních policistů 735 788 950 velmi rád příjme jakékoli svědectví, které by upřesnilo průběh nehodového děje. Zároveň jsou vítány i případné video záznamy z palubních kamer projíždějících motorových vozidel, které případně zachycují situaci před nebo při výše uvedené dopravní nehodě,“ dodal mluvčí policie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Toto je TOP 5 základek Opavska, kde žáci nejlépe zvládli přijímačky na střední

Zdroj: Deník/Kateřina Součková