Při příjezdu jednotek na místo nehody bylo zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních automobilů, kdy jedno vozidlo skončilo po nárazu mimo komunikaci. Hasiči ihned obě vozidla zajistili proti požáru a poskytli zraněným osobám předlékařskou pomoc.

Část zajištěných věcí.
Měli loď, auta, domy i peníze. Reklamní podvodníci z Opavska vydělávali miliony

"Po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby a přistání vrtulníku letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, pomáhali hasiči dále s ošetřováním a následným transportem zraněných. Po dobu zásahu vrtulníku letecké záchranné služby u nehody byla komunikace zcela uzavřena," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

"Posádky na místě ošetřovaly tři zraněné. Osmadvacetiletá žena a třicetiletý muž byli po ošetření s podezřením na otřes mozku a bolestí horních a dolních končetina převezeni pozemní posádkou na úrazovou ambulanci do Fakultní nemocnice v Ostravě. Šestapadesátiletého muže s poraněním hrudníku transportoval do stejné nemocnice, ale na urgentní příjem, vrtulník," popsal pak situaci mluvčí moravskoslezských záchranářů Ladislav Lang. 

Během ošetřování zraněných osob hasiči také prováděli posyp uniklých provozních kapalin sorbentem tak, aby nedošlo k úniku těchto látek do půdy. Po transportu zraněných si místo zásahu převzala Policie ČR, která prováděla šetření příčiny vzniku nehody. Po zadokumentování a vyšetření nehody hasiči dokončili kompletní úklid komunikace, pomohli s naložením havarovaných vozidel na odtahovou službu, zprovoznili komunikaci a vrátili se zpět na své domovské základny.

Festival Beats For Love v Ostravě je jednou z kulturních událostí kraje.
Ostrá reakce. Iniciativa za kulturu v Moravskoslezském kraji žaluje hygienu

Ve stejný den došlo po osmé hodině ranní k nehodě automobilu v Děhylově. U nehody došlo ke zranění jedné osoby.

"Jelikož v tutéž dobu zasahovala již jednotka profesionálních hasičů z Hlučína u nehody v katastru obce Dolní Benešov, muselo operační středisko HZS MSK vyslat na místo události profesionální jednotku ze stanice Ostrava-Poruba spolu s dobrovolnými kolegy z Hlučína, kteří zrovna drželi pohotovost na stranici za již právě zasahující profesionální hasiče taktéž z Hlučína," popsal situaci mluvčí hasičů. 

Po příjezdu zasahujících jednotek na místo události bylo zjištěno, že došlo k nehodě osobního automobilu, které sjelo z komunikace a jeho řidič nebyl schopen se dostat z havarovaného vozidla ven. "Hasiči tedy ihned vozidlo zajistili proti požáru a stabilizovali proti dalšímu pohybu. Následně, po stabilizaci vozidla, zasahující hasiči spojili své síly a silné paže a vyprostili zraněného řidiče, kterého předali do péče připraveným záchranářům zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje," řekl mluvčí hasičů dále. 

Po ukončení záchranných prací se jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Poruba vrátila zpět na základnu, připravena vyjet k další mimořádné události. Na místě nehody zůstala do příjezdu odtahové služby jednotka dobrovolných hasičů z Hlučína. Po vytažení a odvezení havarovaného vozidla se hasiči vrátili zpět na svou základnu.

Sci-fi Nákaza v Moravskoslezském kraji