Všechno řeší vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu Rudolf Klein. Momentálně jsou u poškozeného přejezdu pouze dvě stopky.

„V současnosti je tam jenom dopravní značení. Výstražníky zatím chybí. V pondělí ráno jsem volal na Správu železniční dopravní cesty. Říkali mi, že se na tom intenzivně pracuje. Do týdne by tam mělo být instalováno nové zařízení," uváděl na pravou míru Rudolf Klein.

Řidiči si tak v tomto úseku budou muset dávat nějaký čas obrovský pozor. V minulosti se něco podobného řešilo po nehodě na přejezdu mezi Malými a Velkými Hošticemi. „Není to tak dávno, co se to stalo. Řešili jsme tenkrát naprosto stejný problém. Na zničená světla se také muselo počkat," poznamenal dále.

K nehodě došlo v šest hodin ráno. Ve velkých uvozovkách vlastně možná v ten vůbec nejlepší čas. „Řekněme, že v sobotu v tuto dobu tam tudy projede pět vozidel za pět minut. Nechci si představit, jak by to vypadalo, kdyby ke srážce došlo třeba včera," pokračoval dále.

Krnovská ulice v Opavě je velmi dlouhá. Uzavření hlavního tahu na Bruntál a Krnov muselo proběhnout doslova bleskově. Až do sobotní 18. hodiny platil zákaz vjezdu od kruhového objezdu v Jaktaři až po ulici Vančurovu.

Rudolfa Kleina jsme se zeptali, jak je vůbec těžké co nerychleji uzavřít takový kus cesty. „Opět se vracím k tomu, že byla sobota ráno. Policisté ve spolupráci se správcem komunikace, kterým je Ředitelství silnici a dálnic, značky rozmístili velmi rychle. Vyvedli z prostoru vozidla, která tam uvízla, aby se mohlo pracovat na odstraňování škod. Nebylo to tak složité, jako kdyby byl velký provoz," uzavřel Klein.

Petr Dušek