Čtrnáctiletý hoch nejspíše spěchal, aby nezmeškal vyučování. Utíkal směrem od nádraží Opava-západ a rozhodl se přeběhnout Olomouckou ulici. „Zhruba na vteřinu se zastavil před přechodem pro chodce, který vede k tamní cukrárně. U silnice ale stály taktéž dvě další vyšší osoby, mladík přes ně pravděpodobně neviděl a vběhl do silnice, zatímco jel ve směru od centra města k nemocnici nízkopodlažní trolejbus.

Následně došlo ke srážce mezi chodcem a pravou přední částí vozidla," uvádí tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský.

Na místo byla okamžitě povolána policie i zdravotníci. Mladý pacient byl vzápětí transportován do nemocnice s diagnózou středně těžkého a těžkého poranění. Utrpět měly zejména jeho dolní končetiny, ale s největší pravděpodobností rovněž hlava. Zabránit nehodě nemohl ani strážce přechodu, který stál na druhé straně vozovky a neměl šanci zavčas zareagovat.

"Pacient byl u nás stabilizován a poté transportován do ostravské nemocnice," doplňuje mluvčí Slezské nemocnice v Opavě Daniel Svoboda.

Okolnosti nehody se nadále šetří.