Devětapadesátiletá žena z Krnova mířila ráno ve svém voze Škoda Octavie od Krnova po severním obchvatu. „Při vjezdu na okružní křižovatku v Opavě-Kateřinkách nerespektovala dopravní značení, špatně najela a dostala se do levého jízdního pruhu v protisměru,“ říká mluvčí opavské policie René Černohorský.

Čelně se střetla se Škodou Fabií, řízenou devatenáctiletým Opavanem, který zrovna předjížděl jiný vůz. Výsledkem byla dopravní nehoda za celkem 120 000 a lehké zranění obou řidičů, kteří skončili ve Slezské nemocnici. Orientační dechové zkoušky byly u obou aktérů nehody negativní.

Snímek z nehody.Zdroj: Jaroslav Závěšický

Kromě vyšetřujících policistů „dopraváků“ nastoupili i opavští hasiči, aby uklidili vozovku po úniku provozních kapalin z havarovaných vozů. „Prosíme případné svědky této události a zejména řidiče předjížděného vozu, aby podali svědectví ohledně jízdy obou vozidel v místě okružní křižovatky. Své informace mohou podat na telefonním čísle 974 737 581,“ uvádí René Černohorský.

Konstatuje, že od zprovoznění rondelu na něm došlo už ke zhruba deseti dopravním nehodám menšího rozsahu – poškozená zrcátka nebo světla, „ťuknuté“ blatníky a lehké boční střety. Středeční nehoda byla první závažnějšího charakteru.

„Kruháč je vybudovaný poměrně nově a mnozí řidiči se v jeho označení zatím ztrácejí. Jsou zvyklí jezdit tím místem ještě starým způsobem, na který byli léta zvyklí. Aby se takovým situacím předcházelo, navrhují dopravní policisté umístit u rondelu další pomocné značení,“ dodává René Černohorský.