"Po desáté hodině dopolední přijali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska tísňové volání – ohlášena byla havárie motocyklu poblíž obce Rázová. Na pomoc neprodleně vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Bruntálu a vzlétl vrtulník leteckých záchranářů z Ostravy," uvedl k události mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Šestatřicetiletá žena při nehodě spadla ze svého stroje a následně byla zraněna projíždějícím automobilem.

"V okamžiku příjezdu posádek ZZS jevila známky poruchy vědomí a nedostatečného dýchání. Zasahující lékař zjistil vážná a život ohrožující poranění v oblasti břicha, pánve a dolních končetin. Pacientku bylo nutné uvést do umělého spánku, provést intubaci dýchacích cest a připojení k přístrojem řízené ventilaci," doplnil Humpl.

Záchranáři ji zajistili pánevním pásem, uložili do vakuové matrace, ošetřili vnější poranění a připravili k transportu. Vrtulník poté postiženou přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě.

"Žena z Opavska svůj motocykl tovární značky Suzuki SV650 řídila po silnici mezi Bruntálem a obcí Rázová, přičemž při jízdě z klesání a po projetí mírně levotočivé zatáčky dostala na silnici pokryté rozbředlou vrstvou sněhu smyk, upadla na vozovku a motocykl sjel do pravého silničního příkopu," popsal nehodu policejní mluvčí René Černohorský s tím, že se žena při svém pádu dostala do levého jízdního pruhu přímo před protijedoucí BMW X1.

Jeho 71letý řidič, také z Opavska, již nestačil na vzniklou situaci včas zareagovat.

"Ač se pokusil strhnout řízení vpravo, přesto koly svého automobilu najel na spodní část těla ženy. Tato utrpěla zranění těžšího charakteru s nutností leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 5 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče osobního vozu negativně, u motocyklistky byl nařízen odběr biologického materiálu (krve) při jejím lékařském ošetření," doplnil Černohorský.

Nehodu šetří policisté dopravního inspektorátu v Bruntále.